APC-35-700 Mean Well AC DC Driver Led
APC-35-700 Mean Well
APC-35-700
AC/DC Enclosed LED Single output Constant Current (CC) 35W 15-50Vdc 700mA
Prezzo per pezzo
(IVA esclusa)
Brand: MEAN WELL
SKU: 117588
Model: APC-35-700
Bisogno di aiuto?
Features
  • Constant current mode power supply
  • Universal AC input / Full range
  • Withstand 300VAC Surge input for 5 seconds
  • Protections:Short circuit/ Overvoltage
  • Fully isolated plastic case
  • Small and compact size
  • Cooling by free air convection
  • IP42 design
  • 100% full load burn-in test
  • Suitable for LED related fixture or appliance
  • (such as LED Decoration or Advertisement devices)
  • Low cost/ High reliability
  • 2 years warranty
Specifications
OUTPUT
RATED CURRENT: 700mA
DC VOLTAGE RANGE: 15~50V
RATED POWER: 35w
RIPPLE & NOISE (maX.): 350mVp-p
VOLTAGE TOLERANCE: ±5.0%
CURRENT ACCURACY: ±8.0%
LINE REGULATION: ±1.0%
LOAD REGULATION: ±3.0%
SETUP, RISE TIME: 1500ms, 40ms /230VAC        1500ms, 40ms / 115VAC at full load
HOLD UP TIME (Typ.): 20ms/230VAC      12ms/115VAC at full load
INPUT
VOLTAGE RANGE: 90 ~ 264VAC    127 ~ 370VDC
FREQUENCY RANGE: 47 ~ 63Hz
EFFICIENCY(Typ.): 84%
AC CURRENT: 0.5A/230VAC    0.75A/115VAC